Maya has logged 15 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry