Sort by

Chico has logged 162 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desterro

Desterro

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moffie

Moffie

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diner

Diner

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Journalist

The Journalist

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Birthday

Birthday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man in the Woods

The Man in the Woods

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Sweet Grappa Remedies

My Sweet Grappa Remedies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tora-san, Wish You Were Here

Tora-san, Wish You Were Here

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gloria Mundi

Gloria Mundi

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Careless Crime

Careless Crime

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
We're All Sailors

We're All Sailors

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shooting the Mafia

Shooting the Mafia

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thappad

Thappad

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atarrabi & Mikelats

Atarrabi & Mikelats

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Sick Sick Sick

Sick Sick Sick

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Listen to the Universe

Listen to the Universe

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellhole

Hellhole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Front

Home Front

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Apples

Apples

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wasteland

The Wasteland

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Hope

Hope

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Fly Me to the Saitama

Fly Me to the Saitama

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Adults in the Room

Adults in the Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tracey

Tracey

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fireball: Visitors from Darker Worlds

Fireball: Visitors from Darker Worlds

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Asia

Asia

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Minyan

Minyan

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Un soupçon d'amour

Un soupçon d'amour

2020
×
★★★
Edit this entry