Sort by
  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Wildland

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Flannery

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Woman at War

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Witch

  • The Salt of the Earth

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½