Lulu has logged 30 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
20
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Edit this entry  
15
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
True Stories

True Stories

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry