Chase has logged 150 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry