Chase has logged 38 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry