• Serendipity

    ★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Oz the Great and Powerful

  • Titane

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Passing

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Hawkeye

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½