• The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Emma.

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Downhill

    ★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Sew Torn

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • The Wedding Year

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Lot

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Swallow

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Aftermath

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Corporate Animals

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½