Sort by

ChinOfTarantino has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
Read the review Edit this entry  
20
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two for the Money

Two for the Money

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Marksman

The Marksman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry