Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Edit this entry  
18
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Edit this entry  
12
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Close

Close

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Four Daughters

Four Daughters

1938
×
★★★
Edit this entry  
28
Alma's Rainbow

Alma's Rainbow

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★
Edit this entry  
24
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Son

The Son

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★
Edit this entry  
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
Edit this entry  
23
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Missing

Missing

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry