• Little Women

    ★★★★

  • Klaus

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★½

  • Tala

    ★½

  • When the Moon Was Full

  • The Warden

    ★★★★

  • Gholamreza Takhti

    ★★½

  • Just 6.5

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Bomb: A Love Story

    ★★

  • Sheeple

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • My Brother Khosrow

    ★★★

  • Untaken Paths

  • The Girl's House

    ★★★

  • Invasion

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Golden Time

    ★★★★

  • Weekends

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • 5 in the Afternoon

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★

  • Get Out

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Jackie

    ★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★½

  • Me Before You

  • The Salesman

    ★★★★

  • 50 Kilos of Sour Cherry

  • Life and a Day

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Sound and Fury

    ★★★

  • Breath

    ★★★

  • A Dragon Arrives!

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½