Sort by

Adam Chitwood has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry