Sort by

chiwanlee has logged 71 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Land

Land

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annie

Annie

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Edit this entry  
19
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tron

Tron

1982
×
★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Larger Than Life

Larger Than Life

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
Feast

Feast

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
CJ7

CJ7

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

Twinkle, Twinkle, Lucky Stars

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry