chloé has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mess You Leave Behind

The Mess You Leave Behind

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry