Sort by

chloe has logged 32 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear John

Dear John

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★½
Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Time

The First Time

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry