Sort by

chloe has logged 22 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Footloose

Footloose

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Undercover Grandpa

Undercover Grandpa

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Epic

Epic

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★
Edit this entry  
08
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry