Sort by
  • Thanksgiving

    ★★★★

  • Dumb Money

  • Priscilla

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★

  • Saltburn

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

  • 80 for Brady

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • The Accidental Getaway Driver

    ★★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Cat Person

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Fairyland

    ★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Sanctuary

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • White Noise

  • Nope

  • Bullet Train

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • War Pony

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Tall Girl 2

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

  • 32 Sounds

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val