• Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • A California Christmas: City Lights

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • After We Fell

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • A California Christmas

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★