chloe has logged 70 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Edit this entry  
11
Madame Tutli-Putli

Madame Tutli-Putli

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read prior review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry