Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blacklight

Blacklight

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marauders

Marauders

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry