Sort by
  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Vanished

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Cunningham

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

  • Nimic

    ★★★★

  • My Skin, Luminous

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Anima

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★½

  • Delfín

    ★★★

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Blow the Man Down

  • Us

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Red Phallus

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Ben Is Back

  • Skin

    ★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • Girl

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • Shéhérazade

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Border

    ★★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Sherry

    ★★★★★

  • Period. End of Sentence.

  • The Prayer

    ★★★★

  • And Breathe Normally

    ★★★

  • Holiday

    ★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • Mandy

  • Harpoon

    ★★★

  • Blue My Mind

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Wajib

    ★★★★

  • The Widowed Witch

    ★★★★½

  • Shot Caller

  • Deer Boy

    ★★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★