Sort by

mrf0xlvr_ has logged 142 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
Read prior review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Backtrack

Backtrack

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Mermaids, or Aiden in Wonderland

The Mermaids, or Aiden in Wonderland

2018
×
Edit this entry  
01
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Samson and Delilah

Samson and Delilah

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Celia

Celia

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
GO

GO

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Jack

King Jack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Edit this entry