Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Week Away

A Week Away

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Sea: A Descendants Story

Under the Sea: A Descendants Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry