• Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Ma

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

  • Polaroid

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

  • Bird Box

  • The Grinch

    ½

  • Flesh & Blood

  • Bohemian Rhapsody

  • Under the Sea: A Descendants Story

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Perfection

  • High Strung Free Dance

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Lie

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Unicorn Store

  • I, Tonya