• Across the Universe

    ★★★★

  • Superbad

  • High School Musical 2

  • Hot Rod

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Saw III

    ★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★★

  • John Tucker Must Die

    ★★½

  • She's the Man

    ★★★★★

  • High School Musical

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Chicken Little

  • Saw II

    ★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • The Pacifier

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Saw

    ★★★★

  • The Cat in the Hat

  • Freaky Friday

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

  • A Walk to Remember

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Spy Kids

  • Wet Hot American Summer

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Can't Hardly Wait

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Billy Madison

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★★

  • Cry-Baby

    ½

  • Heathers

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

  • Smokey and the Bandit

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★