Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
chloe

chloe

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for chloe
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • chloe’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Saw IV

    Saw IV 2007

    ★★½ Watched by chloe 12 Apr, 2021

    a good trap for this movie would have been jigsaw forcing the victims to listen to the little keeping up with the kardashians whistle theme on repeat

  • Saw III

    Saw III 2006

    ★★★ Watched by chloe 12 Apr, 2021

    Lol imagine going to work and then waking up and having to operate on jigsaw

  • Saw II

    Saw II 2005

    ★★★½ Watched by chloe 11 Apr, 2021

    in the year 2021 jigsaw would kidnap ppl for not wearing a mask

  • Ready or Not

    Ready or Not 2019

    ★★★★½ Watched by chloe 10 Apr, 2021

    have a little tickle in my throat Lol hey daniel le domas

  • Cats

    Cats 2019

    ★★★ Watched by chloe 10 Apr, 2021

    my biggest flaw in life is that i actually kind of like this movie

  • Can't Hardly Wait

    Can't Hardly Wait 1998

    ★★★ Watched by chloe 08 Apr, 2021

    JASON SEGEL?!?!

  • The Hunger Games

    The Hunger Games 2012

    ★★★★½ Watched by chloe 07 Apr, 2021

    i have a fear of tracker jackers and theyre not even real

  • Legally Blonde

    Legally Blonde 2001

    ★★★★ Watched by chloe 06 Apr, 2021

    if you dont like this movie then i will just assume that you dont like seeing women succeed and that you dont like having fun

  • Nerve

    Nerve 2016

    ★★★★½ Watched by chloe 06 Apr, 2021

    i Love this movie with my whole heart i dont care

  • Heathers

    Heathers 1988

    ★★★★ Watched by chloe 06 Apr, 2021

    i love this movie but i always have to pause it at least 3 times because i cant get through it in one sitting

  • Saw

    Saw 2004

    ★★★★ Watched by chloe 04 Apr, 2021

    i loved this episode of glee

  • Nobody

    Nobody 2021

    ★★★½ Watched by chloe 04 Apr, 2021

    i think this movie would have been so much better if they played a taylor swift song during one of the fight scenes

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 10

Review Tags

18
  • watched alone
  • purchased
  • disney +
  • netflix
  • watched with mom
  • watched with friends
  • i cried
  • watched because of hot guy
  • hbo max
  • hulu
  • watched because of hot girl
  • watched with dad
  • first watch in over ten years
  • prime video
  • apple tv+
  • facebook watch
  • paramount +
  • theaters
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.