Sort by

Christian has logged 304 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
LINK CLICK

LINK CLICK

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry