Sort by

Christian has logged 486 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dolphin Tale 2

Dolphin Tale 2

2014
×
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Edit this entry  
26
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Northpole

Northpole

2014
×
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The First Silent Night

The First Silent Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snekker Andersen og Julenissen

Snekker Andersen og Julenissen

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Mabel's Dramatic Career

Mabel's Dramatic Career

1913
×
★★½
Edit this entry  
20
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
Edit this entry  
15
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Edit this entry  
15
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★½
Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fires Were Started

Fires Were Started

1943
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rounders

The Rounders

1914
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Edit this entry  
09
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry