Sort by

Christian has logged 32 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Edit this entry  
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Terkel in Trouble

Terkel in Trouble

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Natural

The Natural

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Roof

The Roof

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★½
Edit this entry