• F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Detention

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Project Gutenberg

  • Halloween

    ★★★★

  • Shadow

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

  • Mandy

    ★★★½

  • The Looming Storm

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Paradox

  • Wrath of Silence

  • Wolf Warrior 2

  • Dunkirk

  • You Were Never Really Here

  • Duckweed

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

  • Dave Made a Maze

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Toni Erdmann

  • Weeds on Fire

  • Creepy

  • The Love Witch

    ★★

  • Kaili Blues

  • The Taking of Tiger Mountain

  • Tokyo Tribe

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

  • Hard to Be a God

    ★★★½

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • V/H/S

    ★★★

  • Himizu

  • Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

  • Black Swan

    ★★★

  • Cold Fish

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Go Go Tales

  • The Rebel

  • Curse of the Golden Flower

  • Inland Empire

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • Marie Antoinette

  • King and the Clown

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • Million Dollar Baby

  • The Intruder

  • House of Flying Daggers

    ★★★★★

  • Mystic River

  • The League of Extraordinary Gentlemen

    ★★★

  • Hero

  • Blade II

  • Fat Choi Spirit

  • Suicide Club

  • You Shoot, I Shoot

  • Fulltime Killer

  • Time and Tide

  • Tears of the Black Tiger

  • Monday

  • Beau Travail

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

  • Where a Good Man Goes

  • Idle Hands