Sort by

Christen has logged 101 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry