• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • House of Gucci

    ★★★

  • Mayor Pete

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Tax Collector

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Capone

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • The Outsider

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½