• Enola Holmes

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Force of Nature

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Wendy

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jexi

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★

  • Pavarotti

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ½

  • The Lighthouse

  • First Love

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • A Madea Family Funeral

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★

  • What Men Want

    ★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Light from Light

  • Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★½