Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Accused

The Woman Accused

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beast

Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Of Human Bondage

Of Human Bondage

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Employees' Entrance

Employees' Entrance

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flying Down to Rio

Flying Down to Rio

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tarzan and His Mate

Tarzan and His Mate

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dreams of a Life

Dreams of a Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry