ChrisCarr1 has logged 450 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Making The Irishman

Making The Irishman

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry