Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Longest Third Date

  • BEEF

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Prom Pact

  • Scream VI

    ★★★½

  • MH370: The Plane That Disappeared

  • We Have a Ghost

    ★★

  • Life With Luca

    ★★

  • Your Place or Mine

    ★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★

  • Infinity Pool

  • Missing

    ★★★★

  • You Can Stay Over (If You Want)

  • The Glory

    ★★★★★

  • Idina Menzel: Which Way to the Stage?

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • The Noel Diary

    ★★

  • Love, Lizzo

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Strange World

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Mama's Boy

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The End of Sex

    ★★★

  • Biosphere

    ★★

  • Brother

  • I Like Movies

    ★★★★

  • Winter Boy

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • After Ever Happy

  • Of an Age

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • DC League of Super-Pets

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Nikki Glaser: Good Clean Filth

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½