Sort by

Chris has logged 46 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Weekend

The Weekend

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Clara

Clara

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Baby

Baby

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry