Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Paperboys

Paperboys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
Edit this entry  
03
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
Edit this entry