julian has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Edit this entry  
28
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Black Boys

Black Boys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★
Read the review Edit this entry