• The First Wave

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Caesura

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Father Soldier Son

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • After the Raid

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Aftermath

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • No Crying at the Dinner Table

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Tears Thing

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Mike Epps: Only One Mike

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

  • Butterflies

    ★★★½

  • White Echo

    ★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Naysayer

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★