Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Net

The Net

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 2000s

The 2000s

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 2010s

The 2010s

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Future

The Future

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Time Bomb Y2K

Time Bomb Y2K

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry