• Juno

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • In the Loop

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★½

  • La Haine

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Now and Then

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★