Sort by
  • Disenchanted

    ★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★

  • The Good Nurse

    ★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • Bros

    ★★½

  • Blonde

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★½

  • Persuasion

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★½

  • Father of the Bride

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Umma

  • Deep Water

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Sheryl

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • And Just Like That… The Documentary

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Watcher

    ★★

  • Nothing Compares

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★