• The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Walk Like a Panther

  • Gringo

  • A Wrinkle in Time

  • Mute

  • Unsane

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Mercy

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Walk with Me

  • Table 19

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Bushwick

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Birth of the Dragon

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★