• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Deep Water

  • Windfall

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

  • A Journal for Jordan

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★½

  • Antlers

  • Madres

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Nuclear Family

  • The Survivor

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Attica

  • The Starling

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Encounter

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Reminiscence

    ½

  • Beckett

  • The Green Knight

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

  • Lamb

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Stillwater

  • After Yang

  • Annette

    ★★★½

  • The Ice Road

  • False Positive

  • Ascension

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Audible

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Swan Song

  • Boogie

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • TINA

    ★★★½