Sort by

Chris has logged 223 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Me Time

Me Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I Came By

I Came By

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry