Sort by

KinoRespecter has logged 99 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Offseason

Offseason

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dio: Dreamers Never Die

Dio: Dreamers Never Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoldenEra

GoldenEra

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marionette

Marionette

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Broken

The Broken

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2000 Mules

2000 Mules

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come True

Come True

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry