• Diana: The Musical

  • Squid Game

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Titane

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • The Prom

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Summer Night

  • The Lion King

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Cinderela Pop

    ★★★

  • Little Monsters

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Dumplin'

  • Ralph Breaks the Internet

  • Halloween

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Pitch Perfect 3

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Babysitter

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Baywatch

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

  • The Last Word

    ★★★★

  • Passengers

  • Moana

  • Black Mirror: Shut Up and Dance