Sort by

Christopher has logged 379 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Merantau

Merantau

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Maiden: Flight 666

Iron Maiden: Flight 666

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry