Sort by

Christopher has logged 37 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 Bad Men

3 Bad Men

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pursued

Pursued

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read other review Edit this entry